80 Lerintadi
Image default
Home and Garden

Ciesz się własnym Sauna Ogrodowa

Chciałbyś relaksu? Miejsca na wypoczynek? Chciałbyś mieć domowe spa? Lub choćby saunę ale brak miejsca w domu? Jest rozwiązanie! Wystarczy zgłosić się do SuperSauna Polska. Mamy bardzo duży wybór saun zewnętrznych, w trzech liniach produktów. Od maleństwa na duży balkon, po sauny na które trzeba poświęcić całe „hektary”.

Przygotowanie ogrodu

Żeby, jednak, postawić saunę w swoim ogrodzie, należy go do tego nieznacznie przygotować. Sauna nie może stać bezpośrednio na trawie. Należy pod nią przygotować podest, kostkę brukową, wylewkę, czasem wystarczą betonowe lub drewniane legary. Po poradę co przygotować pod wybrany model, zgłoś się do naszych biur. Oprócz podstawy należy przygotować również zasilanie. Nawet, jeśli wybierzesz model z piecem opalanym drewnem, pewnie będziesz chciał mieć w nim jakieś światło. Dlatego w pobliże sauny, należy podciągnąć zasilanie. Tym bardziej, jeśli wybierzesz piec elektryczny. Wtedy zazwyczaj, trzeba dostarczyć mu zasilanie trójfazowe, tzw. siłę. Choć do najmniejszych modeli, można dobrać piec zasilany energią o napięciu 230V. Gdy ogród jest już gotów na przyjęcie sauny, należy wybrać najlepszy dla siebie model.

Trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań: ile osób będzie z sauny korzystać? Czy tylko Ty i Twoja lepsza połowa czy okaże się że masz dużo przyjaciół, którzy będą Cię często odwiedzać ( a może tylko Twoją saunę? 😊). Można wybrać modele od 2 do 8 osób siedzących. W wersji leżącej to 1-3 osób. Trzeba też wybrać linię modelową, najpopularniejsza to Beczka w rozmiarach od 136 do 420 cm długości. Okrągły kształt wnętrza najlepiej rozprowadza ciepło w saunie. Drugą linią modelową jest POD, zwany pieszczotliwie przez klientów „namiotem”, „kapsułą”, w rozmiarach 136 do 400 cm”. Tutaj rozkład ciepła wewnątrz jest podobny do tego w Sauna Beczkowa, choć zwykle nieco gorszy.

Ostatnią opcją są domki

Te dzielą się na kilka podlinii. W rozmiarach od 183 do 598 cm. Polecam rodzinę Relaxroom Plus. Tam, oprócz sauny, mamy jeszcze miejsce na sauna ogrodową. Zatem, można mieć swoje własne ogrodowe spa. W Domkach z racji ich sześciennych wnętrz, ciepło rozchodzi się najgorzej, za to rekompensują to najładniejszymi kształtami i widokami. Kolejnym pytaniem pozostaje: z jakiego drewna chcemy mieć saunę.

Zazwyczaj do wyboru są dwa: świerk, thermowood ale jest też kilka modeli, które mogą być wykonane w czerwonym cedrze. Po wybraniu sauny należy ją doposażyć. Dwa rodzaje ogrzewania, piece opalane drewnem lub elektryczne. Każdy ma swoje wady i zalety. Piec opalany drewnem grzeje saunę szybciej i do wyższych temperatur; za to drewno 
w saunie, zawsze nieznacznie ją brudzi. Niektóre modele można wybrać z piecem ładowanym 
od zewnątrz, wtedy w saunie jest czyściej ale czasem trzeba w trakcie sesji wyjść i dołożyć polan.

Piec elektryczny jest wygodniejszy, czystszy ale grzeje saunę dłużej, drożej i ciężko jest nim uzyskać temperatury powyżej 90*C. Ponadto, przydatne są oświetlenie, zestawy do sauny fińskiej, podgłówki, poduszki itp. Jako jedni z nielicznych, oferujemy zestawy podczerwieni do saun zewnętrznych. Małe modele Beczek lub POD, można skonfigurować jako zupełnie infrared. Do dużych modeli, można dokupić sobie pojedyncze promienniki i używać ich jako terapeutyczne w saunach fińskich.

Kupiłeś i ustawiłeś już saunę w swoim ogrodzie

Super, Niemniej, trzeba teraz o nią zadbać. Każdy model, bez względu na wybrane drewno zalecamy zaimpregnować. Świerk wymaga dużo częstszej impregnacji. Pozostałe rodzaje, mimo że producenci drewna zapewniają że nie muszą być impregnowane, nawet przez kilkanaście lat, należy zaimpregnować by „ładnie się starzały”. Nie impregnowane drewno szarzeje, nie wygląda atrakcyjnie. Zadbana sauna będzie służyć przez długie lata, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zadbaj więc o siebie i swój ogród.